FABRİKA

Durmazlar Makina’nın 63 yıllık teknolojik altyapısı, mekanik mühendislerinden oluşan kadrosu ile Duray, Raylı Sistemler çalışmalarına 2012 yılında başlamıştır. İlerleyen dönemlerle birlikte Savunma Sanayii, Enerji Sektörü ve Ticari Araçları da çalışmalarına ekleyerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

İlk projesi İpekböceği Tramvayı ile ulaşım sektörüne girmiştir.

Duray;

  • 16.800 m2’lik kapalı alan
  • > 110.000 m2’lik açık alanda

Türkiye’nin raylı sistemler, enerji, savunma sanayi sektörlerine hizmet eden firmasıdır.

Kaynaklı İmalat Hattı

Bünyesinde bulundurduğu kaynak okulu ile her bir kaynakçının işe başlamasından itibaren hem teorik hem de pratik sınavlarla operatörlerini belirli bir kalite seviyesinde tutmaktadır.

Kaynaklı imalat proseslerinde pozisyoner kullanımı ile kaliteli kaynaklı imalatı destekleyen bir altyapıya ve fikstür tasarım kabiliyeti ile doğru ürünlerin üretilmesinde ciddi bir birikime sahiptir.

Kaynak robotu kullanımı ile gerekli görülen yerlerde takt zamanını ayarlayabilen ve kalifiye NDT personelleri ile kalite gereksinimlerini kontrol altında tutarak hem sevkiyat zamanı hem de kaliteli ürün üreterek müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.Isıl İşlem gereksinimi olan ürünleri bünyesinde bulundurduğu Isıl İşlem Fırını ile prosesi gerçekleştirip, raporlamaktadır.

Talaşlı İmalat Hattı

20 metreye kadar kapasiteli CNC işleme merkezleri ile hassas toleranslarda talaşlı imalat yapabilmekte ve ürünlerini bulunduğu gama göre Romer 3D Arm veya Leica Lazer Tracker sistem ile doğrulamaktadır.

Boyahane Hattı

Kapasiteye ve gereksinimlere göre kullanılan 2 ayrı boyahane ile hizmet vermektedir.

4.000 m2‘lik bir kapalı alanda kurulu olan boya hattında 8 metreye kadar kapasiteli yıkama, astar, boya ve kurutma kabininden oluşan 4 adet bilgisayar kontrollü ve otomasyonu sağlanmış cihazlardan oluşan boya kabiliyeti vardır.

Bu kabinlerden ayrı olarak 16 metreye kadar kapasitesi bulunan kumlama, 2 adet boya ve 1 adet macun  kabini bulunmaktadır ve operasyonlar manuel olarak yapılmaktadır.Her iki boyahanede de su ve solvent bazlı boya uygulamalar yapılabilmektedir.